Winkelwagen
De winkelwagen is leeg
Laatste nieuws
  • nieuws

    Nieuwjaarsborrel Op vrijdagmiddag 15 januari 2016 organiseert de IF-Academy  in samenwerking met de VFW...

    Lees meer...

Hans van der Westen, docent Oriëntatiecursus expertisegebied: Sponsoring en Grote Giften

DSC 5177-2

 

Drs. Hans van der Westen (1960) heeft twintig jaar ervaring met diverse vormen van sponsor- en fondsenwerving. Hij adviseerde tientallen non profit organisaties, in de gezondheidszorg, onderwijs en cultuur, bij het ontwikkelen van duurzame sponsor- en fondsenwervende strategieën en grote eenmalige campagnes, waarvan hij er een aantal mee uitvoerde.

 

Als hoofd Marketing, communicatie en fondsenwerving van het Canisius-Wilhelmina Ziekenhuis was hij verantwoordelijk voor een omvangrijk vriendenprogramma en diverse campagnes met een totale opbrengst van ruim 6 miljoen gulden. Hans is mede-oprichter van het ISF en was er directeur tot 2006, waar hij verantwoordelijk was voor het inhoudelijk programma, didactiek, marketing en ledenwerving. Daarna werkte hij drie jaar als director Major donor fundraising & sponsoring bij WWAV, fondsenwervend bureau voor met name de goede doelensector, waar hij onder andere werkte voor KWF Kankerbestrijding, Alzheimer Nederland, maar ook diverse kerkelijke organisaties en kleinere fondsen. Hij schreef verschillende vakboeken waaronder het Praktijkboek Sponsoring en Fondsenwerving voor non profit organisaties (Walburg Pers, 2006). Hans heeft zich door die uiteenlopende ervaringen met allerlei organisaties, sectoren en eenmalige en structurele campagnes vooral ontwikkeld als een all round strateeg. Het liefst helpt hij startende organisaties om duurzame sponsor- en fondsenwerving te ontwikkelen, door haar te benaderen als veranderingsproces, eventueel met inzet van baanbrekende capital campaigns.

 

Sinds april 2006 adviseert en begeleidt hij als partner van Leenaers Verloop – fondsenwerving, sponsoring en communicatie – uiteenlopende organisaties voor gezondheidszorg, onderwijs en cultuur (www.leenaersverloop.nl). Leenaers Verloop werkt voor bedrijven, overheden en culturele en maatschappelijke organisaties. Het bureau is sinds 2004 Associated Partner van Brakeley Ltd, een vooraanstaand internationaal adviesbureau op het gebied van major donor werving. Op de website www.leenaersverloop.nl is meer informatie te vinden over het bureau inclusief een klantenlijst.

 

Hans heeft een eerstegraads onderwijsbevoegdheid en werkte vier jaar in het (hoger) onderwijs. Zijn benadering is praktisch én competentiegericht, deelnemers helpend materie te beheersen in een functionele samenhang van kennis, attitude en vaardigheden. In evaluaties worden Hans’ onderdelen steevast hoog gewaardeerd en omschreven als deskundig en gedreven.